Vodu po vaření těstovin nevylévejte


Těstoviny patří u nás k velice oblíbeným pokrmům a zejména děti je milují na všechny způsoby. Je tedy pravděpodobné, že je připravujete poměrně často. Pokud vodu po jejich uvaření vylejete do odpadu, tak s tím rozhodně přestaňte. Voda po uvařených těstovinách má totiž v domácnosti ještě dalšího vyžití, o kterém jste pravděpodobně neměli vůbec tušení.

Vodu po těstovinách využijete v domácnosti i na zahradě

Pokud se rozhodnete vodu z těstovin ještě dále využívat, bude lepší, pokud ji nebudete solit. V tom případě, jí pak můžete použít v domácnosti i na zahradě. Po dovaření těstovin a jejich slití je důležité nechat vodu vychladnout a poté ji můžete použít ve formě zálivky pro vaše rostliny jak doma, tak i na zahradě. Čerstvě zasazené sazenice ji velice ocení, protože z ní dostanou velké množství minerálů a živin. Díky tomu vám budou dobře prospívat a hezky růst.

Namočte v nich luštěniny

Všichni dobře víme, že luštěniny je před jejich tepelnou úpravou lepší namočit. Stanou se pak totiž mnohem lépe stravitelné a neměly by způsobovat nepříjemné nadýmání. Pokud na jejich namočení využijete vodu po uvařených těstovinách měla by se výrazně zkrátit doba, která je k jejich namočení potřebná. Samozřejmě po potřebné době tuto vodu slijte a luštěniny uvařte v čerstvě natočené vodě.

Další využití při vaření

Pokud potřebujete rychle něčím zahustit omáčku, můžete využít vodu z právě dovařených těstovin. Ta totiž obsahuje dostatečné množství škrobu, a tak by vám měla spolehlivě pomoct. Dokonce je touto vodou možné i ochutit těsta na housky, chléb, či pizzu. Tato voda by měla mít schopnost pozitivně ovlivnit výslednou chuť těchto pokrmů. Vodu po těstovinách je také možné využít při dalším vaření. Pokud například potřebujete v páře ohřát knedlíky, můžete k tomu právě tuto vodu dobře využít.

Pomocník při mytí nádobí

Všichni jistě dobře víme, jakou práci nám dá umýt mastné nádobí. Voda po těstovinách by nám ale měla tuto nepříjemnou činnost velice usnadnit. Díky škrobu, který obsahuje by měla mít schopnost mastnotu účinně rozpouštět. Postačí, pokud tuto vodu nalijete na nádobí, které potřebujete mastnoty zbavit a necháte chvíli působit.

Domácí pedikúra

Kdo by nechtěl mít paty na dotek krásně hebké? Voda z těstovin vám k tomu může jednoduše dopomoci. Stačí když ji po dovaření nalijete do lavoru, do kterého si naložíte nohy a budete relaxovat. Tato voda vám krásně změkčí tvrdou kůži na patách, a navíc si budete moci dopřát alespoň chvilku klidu i pro sebe. Nakonec si nohy namažte vyživujícím krémem a je hotovo.