Vložte citronovou kůru do myčky na nádobí. Co se poté stane?


Můžete si z ní připravit ekologický čisticí sprej, tělový peeling nebo voňavý sáček do skříně. Citronová kůra, i když obvykle končí v koši, má v domácnosti mnoho způsobů využití a stojí za to ji mít vždy po ruce dostatečnou zásobu.

Účinné bělidlo i osvěžovač

Citron je velice známý pro své dezinfekční, antifungální a antioxidační vlastnosti. Naše babičky ho používaly k čištění varných konvic, jako účinné bělidlo na skvrny a také na dobré osvěžení ledničky, ve které eliminovala nežádoucí pachy. Dnes se ocitáme na vlně módy tzv. „zero waste“ tedy nulového odpadu a vyznáváme návrat k přírodě. Proto v současnosti získávají tyto jednoduché ale zároveň také účinné domácí triky na stále větší popularitě. Vyzkoušejte si je. S přehledem s nimi nahradíte třeba drahou bělící chemii nebo nákladné osvěžovače. Málokdo ale ví, že existují i další možnosti využití kůry, které babičky neznaly, protože takové domácí pomocníky ve své době ještě neměly. Schválně, zkuste dát kus citronové kůry do myčky na nádobí.

Co se stane, když vložíme citronovou kůru do myčky?

Nepříjemný, dráždivý zápach někdy vychází z domácí myčky nádobí. Je to dáno tím, že se v ní vyskytuje mokré nádobí a někdy není dostatečně větraná. Proto se z ní může linout zatuchlý puch. Abyste tomu co nejvíce zabránili, vložte do ní citronovou kůru a zapněte příslušný program. Kůra velice dobře odstraní panující nepříjemný zápach, a navíc vám pomůže zbavit se například nežádoucích usazenin na skleněném nádobí a sklenicích nebo příborech. Tento jednoduchý, domácí trik je skvělým způsobem, jak důkladně dezinfikovat nádobí a spotřebiče. Zároveň příjemná, citrusová vůně učiní jakoukoliv chvíli strávenou v kuchyni ještě příjemnější.