Jak si doma připravit dýňové latte?


Podzim je tady a spolu s ním přichází také podzimní chutě. Třeba dýňové spice latte z pravého dýňového pyré. Máte rádi to ze Starbucks? Připravte si doma zdravější verzi s nižším množstvím cukru a také pravděpodobně za menší peníze.

Teplé nápoje jsou na podzim a v zimě doslova balzámem na duši. Milujete horkou čokoládu nebo kakao? Dýňové latte budete milovat také. A nemusíte pro něj do Starbucks. Náš recept na dýňové latte se dá připravit i ve veganské variantě. A pokud budete chtít trochu více fancy variantu, jednoduše nahoru přidáte smetanu. Příprava kávy, která vypadá famózně, opravdu nemusí být složitá!

Recept na domácí dýňové latte

Pro přípravu super krémového dýňového latte budete potřebovat jen několik ingrediencí:

 • 2 malá espressa – můžete experimentovat s vašimi oblíbenými druhy kávy. Alternativou je rozpustná káva, ale uvařte ji silnější než obvykle
 • 1 hrnek mléka – zvolte mléko dle své preference, nejlépe takové, co dobře pění (z rostlinných například ovesné).
 • 3 lžíce dýňového pyré
 • 1 lžička koření na dýňový koláč – nemáte-li, smíchejte 2 lžičky mleté skořice, ½ lžičky sušeného zázvoru, ½ lžičky strouhaného muškátového oříšku, ¼ lžičky mletého hřebíčku a ¼ lžičky mleté vanilky
 • 1-2 lžičky javorového sirupu – pro přírodní oslazení, lze použít i jiné druhy sirupů, med či klasický cukr
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • Šlehačka – volitelně na ozdobení

Postup:

 1. Mléko dejte do malého hrnce a ohřejte ho tak, aby bylo horké, ale nevřelo.
 2. Espresso vlijte do většího hrnečku, přidejte dýňové pyré, javorový sirup, koření na dýňový koláč, vanilkový extrakt a vše promíchejte.
 3. Napěňte mléko (použijte napěňovač nebo spirálkový zpěňovač) a poté ho nalijte do hrnku na dýňovou směs.
 4. Pro výsledný dojem dodejte šlehačku a posypte ji trochou skořice či dýňového koření.

Odlehčená varianta Starbucks latte

Věděli jste, že velké dýňové latte ze Starbucks má 50 g cukru? Občas si ho dopřát můžete, ale domácí varianta je stejně dobrá, přitom slazená jen přírodně. A pokud se na přípravu takových specialit přece jenom necítíte, pořiďte si automatický kávovar, který připraví spoustu lahodných nápojů za vás.