Makadamové ořechy: Zpomalí stárnutí pokožky i mozku


Makadamové ořechy

Jsou velmi bohaté na energii a obsahují velké procento zdravých tuků. Řada lidí je nikdy neochutnala. Co všechno se skrývá v makadamovém ořechu a proč ho vůbec vyzkoušetň

Zastavte čas díky správným ořechům

Tuky schované v makadamovém ořechu skrývají mastné kyseliny, které mají pozitivní vliv na pokožku a mozek. Vyznačují se antioxidačními vlastnostmi, které brání působením volných kyslíkových radikálů, což bývá hlavní důvod, proč naše pokožka i mozkové buňky stárnou. Nákup kvalitních ořechů bohatých právě na tyto mastné kyseliny je často mnohem lepším opatřením pro zpomalení projevů stárnutí než nákup drahé a často neúčinné kosmetiky. Jsou ideální svačinkou pro zlepšování paměti a soustředěnosti během učení a psychicky náročných činností.

 

Pro snědý odstín pokožky a ochranu před cholesterolem

Makadamové ořechy obsahují kyselinu palmitovou, která má hydratační účinky a pomáhá s obnovou lehce popálené a od sluníčka poničené pokožky. Díky obsahu minerálních látek, jako je draslík, hořčík, vápník a železo se jedná o výborný zdroj látek pro svalovou regeneraci, zdraví cévních stěn a přirozené snižování hladiny špatného cholesterolu, který se usazuje v cévách.

I přes vysokou kalorickou hodnotu a velký obsah tuků se jedná o mnohem lepší zdroj energie v porovnání s nezdravými a zpracovanými potravinami. Krásné vlasy, nehty, zdravé srdce, mozek a svěží pokožka jsou jen některými pozitivními efekty konzumace doporučeného denního množství makadamových ořechů. V tomto případě se jedná přibližně o 25 až 30 ořechů, kdy je jejich kalorická hodnota okolo 200 kalorií.

 

Samotné nebo do chutných receptů

Nezaměnitelná chuť a velký obsah tuků, které jsou nositelem chuti, dělají z makadamových ořechů ideální svačinku. Stačí jich trochu a vydržíte dlouho nasycení nemluvě o tom, že do organismu dostanete důležité minerální látky. Specifická chuť se výborně hodí do různých zdravých receptů a moučníků. Problémem však může být o něco vyšší cena než například v případě vlašských ořechů. Výjimečnost těchto ořechů za to však jednou za čas stojí a uvidíte, že se vám tělo odvděčí.