Jak si připravit zdravou snídani? Spolehněte se na 3 šikovné vychytávky


Za svůj život častokrát slýcháme, že snídaně je naprostý základ dne. Toto tvrzení není daleko od pravdy. Po ránu je nutné načerpat dostatek energie na to, abychom se dokázali vypořádat s prací i s každodenním stresem. Jakým způsobem si ale v mžiku připravit výborné a zdravé jídlo?

Zapomeňte na olej

Ačkoliv trocha oleje ničemu neuškodí, Češi to s ním znatelně přehání. Přesně proto byste se měli snažit omezovat celkovou konzumaci oleje, smažených jídel a podobných šmakulád. To platí především v době snídaně, kdy ještě nemáme plně nastartovaný organismus.

Z tohoto důvodu je vhodnou volbou pro přípravu snídaně kvalitní topinkovač, s jehož pomocí si za minutku opečete dva křupavé plátky chleba, a to bez zbytečného oleje. Populárním produktem je třeba topinkovač Icona Vintage De’Longhi. Ten svým vzhledem připomíná typické retro kousky z Itálie, takže skvěle doplní vintage styl vaší kuchyně.

Jeho nespornou výhodou je šestipolohová regulace postupného hnědnutí, stejně jako mřížka na ohřívání briošek.

Nezapomínejte na kávu

Co by to bylo za start dne, kdybychom se ráno takzvaně nenakopli kvalitní kávou. Šálek kávy denně působí antioxidačně, zlepšuje náladu, zmírňuje napětí a zpomaluje stárnutí mozku. V tomto ohledu jsou jasnou volbou pro přípravu kávy plnoautomatické kávovary, které na základě zmáčknutí tlačítka připraví váš oblíbený kávový nápoj. Po ránu se zkrátka nechcete zabývat ručním mletím, nastavováním, šleháním pěny a dalšími pomalými procesy.

Preferujete-li instantní kávu, je pro vás vhodnou volbou spíše úsporná rychlovarná konvice. Ani v tomto případě si nenechte ujít jedinečný italský retro styl od značky Icona De’Longhi. A co víc, moderní konvice od společnosti De’Longhi disponují vyjímatelným filtrem proti usazování vodního kamene. K tomu připočtěte možnost bezdrátového používání a je vám jasné, že zažijete pohodové ráno bez stresu.