Jak bez námahy vyfouknout vejce


Můžete využít deštivého počasí a již si s dětmi připravit vyfouknuté kraslice a začít je zdobit. Ovšem vyfukování vajec není oblíbenou činností a někdy se může protáhnout i na celé odpoledne. Pokud chcete tento proces urychlit, máme pro vás pár rad, díky kterým to zvládnete raz dva.

Jako první vejce omyjte

Ještě předtím, než se pustíte do samotného vyfukování je nutné vajíčka umýt. Použijte vodu a prostředek na nádobí, díky kterému povrch odmastíte, a tak na něm bude lépe držet barva. Dalším důvod, proč je třeba vajíčka umýt je zbavení všech bakterií.

Připravte si vše, co bude třeba

Mimo vajec budete také potřebovat misku, do které budete vyfukovat obsah vajec. Dále budete také potřebovat nějaký nástroj, kterým budete dělat dírku do vajec. Dobře vám k tomu poslouží nějaká silnější, ostrá jehla, nebo špičatý pilník.

Pomozte si stříkačkou

Dobrý a poměrně účinný trik je pomoci si injekční stříkačkou. Do vajíčka udělejte jeden malý otvor, opravdu nemusí být velký, pouze tak aby se do něj vešla stříkačka. Do ní pak natáhněte vzduch a vložte do připraveného otvoru. Nad připravenou miskou pak začněte stříkačku stlačovat. Tímto způsobem ve vajíčku vznikne podtlak, díky kterému se veškerý obsah dostane ven. Až budete mít obsah vajíček v misce, nezapomeňte vajíčko ještě vypláchnout čistou vodou. Stříkačku naplňte vodou a postupujte naprosto stejně, jako předtím. Tento krok rozhodně nevynechávejte, protože ve skořápce může zůstat malý zbytek žloutku či bílku a po chvíli vám začne vajíčko nepříjemně zapáchat.

Použít lze i brčko

Dalším možným způsobem. jak vyfouknout vejce je brčko. Opět bude stačit udělat jednu dírku. Ta by měla být tak velká, aby se do ní vešlo plastové brčko. Do vajíčka brčko dejte kratší stranou a začněte s vyfukováním, po chvíli se veškerý obsah vajíčka vyleje do misky. Poté opět nezapomeňte vajíčko vypláchnout čistou vodou.

Speciální vyfukovačka

Pokud víte, že vám nebude stačit vyfouknout jen pár vajíček, ale budete jich mít více, už se vám asi vyplatí pořízení speciální vyfukovačky, kterou byste měli sehnat ve výtvarných potřebách, případně na internetu. Vyfukovačka má v sobě jehlu na vytvoření dírky a balónek, kterým se vyfukuje obsah vajíčka ven.

Můžete se pustit do zdobení

Pokud již máte vyfouknutá vajíčka je na čase pustit se do jejich zdobení. V dnešní době se fantazii při barvení vajec meze nekladou. Dříve se však k jejich barvení využívali především přírodniny a i samotné barvení mělo nějaký význam. Ten největší měla vajíčka obarvená na červeno, která měla představovat ochranu před zlými démony a vždy jej dostal muž, kterého měla žena nejraději. Pro barvení vajec se dříve nejvíce používaly například cibulové slupky, ale i červená řepa, lipový květ a dubová kůra.