V jakých cenových relacích pořídíte kvalitní filtrační láhev?


To záleží na tom, jaký bude mít objem, z jakého bude materiálu, ale také jaký bude její výrobce. Kdo patří mezi špičky v oblasti výroby filtračních lahví a jak poznat kvalitní láhev od té méně kvalitní? Poradíme.

Kolik stojí filtrační láhev?

U filtračních lahví se setkáme s různými cenovými kategoriemi. Do první kategorie patří nejzákladnější modely, které jsou obvykle vyrobeny z plastu a mají objem kolem 0,6 litru. Tyto láhve jsou cenově velmi dostupné a lze je sehnat již za několik stovek korun. Nevydrží však příliš dlouho a jejich filtry bude třeba poměrně často měnit. Druhou kategorii tvoří o něco dražší láhve, které jsou obvykle vyrobeny ze skla nebo nerezové oceli. Ty mají větší objem (obvykle kolem 1 litru) a jejich filtry vydrží déle. Ceny tohoto typu lahví začínají přibližně na tisícikoruně. Třetí a poslední kategorie zahrnuje ty nejkvalitnější a nejdražší lahve. Jsou vyrobeny z materiálů, jako je borosilikátové sklo nebo nerezová ocel, a mají větší objem (obvykle kolem 1,5 litru). Filtry v těchto lahvích také vydrží mnohem déle. Ceny tohoto typu lahví začínají na přibližně 1500 korunách. Pravdou je, že i obyčejné filtrační láhve ze zdravotně nezávadného plastu splní svůj úkol, a přitom jsou lehké a skladné. Stačí si jen pečlivě vybrat jejich značku.

Filtrační láhve Brita

Filtrační láhve od německé značky Brita patří k nejlepším na trhu. Společnost vyrábí filtrační produkty již více než 50 let, a má proto velké zkušenosti. Brita nabízí širokou škálu různých lahví, od zcela základních plastových modelů až po vysoce kvalitní lahve z borosilikátového skla. Filtry používané v lahvích Brita jsou vyrobeny z lisovaného přírodního uhlí, které z vody odstraňuje nečistoty, jako je chlor, těžké kovy a špína. Díky jejich použití budete snáze dodržovat svůj pitný režim, což vám pomůže podpořit trávení.

Jak si vybrat kvalitní filtrační láhev?

Při výběru kvalitní filtrační láhve věnujte pozornost především materiálu, ze kterého je vyrobena, ale také objemu láhve a dalším praktickým prvkům vybavení jako je například široké hrdlo, poutko, a podobně. Ohled berte i na to, jak často budete moci svoji filtrační láhev plnit a přizpůsobte tomu její objem.