Sklenice na kávu z dvojitého skla


Ježíšek nám nadělil sklenice z dvojitého skla. Trochu jsme se jim ale podívali na zoubek. Existuje totiž několik druhů které se liší nejen finančně, ale v prvé řadě kvalitou. Předejdete tak zamlžování nebo dokonce ulpívání vody v meziprostoru. U těch levnějších je dokonce napsáno, že se nehodí pro mytí v myčce. Nejen, že se poškrábou, ale ta část, která zbyde jako tečka po foukání skla nemusí být zcela nepropustná pro vodu.

DeLonghi nabízí kvalitní sklenice na cappuccino či café latté z ručně foukaného borosilikátového skla zamezujícího kondenzaci. Do stejné cenové kategorie patří i skleničky od firmy Lamart. Málinko dražší jsou pak Blomus Nero. Pro milovníky menších káv bez mléka pak doporučujeme ZWILLING Sorrento. Jde o dvoustěnné sklenice o objemu 80 ml, které byly navrženy renomovaným italským designérem Matteo Thunem.

Eta a Tchibo jsou nestárnoucí klasikou

Tyto sklenice jsou z kategorie levnějších a po častém používání jsou poškrábané z myčky. Rozhodně jimi ale neurazíte. My používáme ty větší, na „latéčko“, ale krásně v nich vypadá třeba i svařák. Cena je do 300 Kč za 2 sklenice a v dostání jsou ve dvou velikostech.

Nezapomněli jsme ani na děti

Nádherné termo dvoustěnné skleničky dostaly moje děti místo sladkostí od Mikuláše. Když jsem pátrala, seženete je pod několika značkami například na 4Home. Cena je od 180 Kč a objem je 260 ml. Takže tak akorát na horkou čokoládu pro milovníky sladkých nápojů.