S jarní únavou vám může pomoci nápoj z obyčejných surovin


S příchodem jara, na které se sice všichni nesmírně těšíme, se může pojit ale také jedna nepříjemná věc a tou je jarní únava. Ptáte se, proč vlastně vzniká? Nebojte, rozhodně nejste jediní, kteří tímto trpí. Jedná se o poměrně běžnou záležitost, která snad jednou za život postihne každého člověka. Jde vlastně o vyčerpanost našeho těla po dlouhé zimě. U nás se v těchto měsících bohužel ani nevyskytuje příliš slunce a dny jsou spíše zamračené, což našemu tělu na energii rozhodně nepřidá. Dalším faktorem je také nedostatek vitamínů, které nám tímto stavem dává tělo najevo. Velká únava je pak v podstatě takový obraný mechanismus, kterým nám náš organismus vysílá signál, že potřebuje zpět načerpat ztracenou energii. Je samozřejmě dobré dopřát si i dostatek odpočinku, ale pokud se chcete dostat rychle zpět na nohy, můžete si připravit jednoduchý nápoj z pár ingrediencí, který vás povzbudí raz dva.

Proč vlastně jarní únava?

Na jaře se jedná o velkou změnu klimatu a naše tělo potřebuje dostatek času, aby se s touto změnou mohlo vyrovnat. V zimních měsících je to vše totiž uzpůsobeno tak, že tělo produkuje více melatoninu, tedy spánkového hormonu. Na jaře pak ale začíná převládat tvorba serotoninu, což je hormon aktivity. Jde o velkou změnu, na kterou může náš organismus reagovat pro nás nevysvětlitelnou únavou.

Jaké jsou příznaky?

Kromě velké únavy je ještě pár typických příznaků, které nám mohou pomoci poznat, že se jedná o běžnou jarní únavu. Mezi ně patří například bolest hlavy, potíže s tlakem a velká neschopnost soustředit se. V naprosté většině případů na nás tento stav padne hned po několika po sobě jdoucích teplejších dnech, tedy pravděpodobně mezi březnem a dubnem.

Jak získat ztracenou energii?

Je samozřejmě dobré dostatečně odpočívat, ale zase není potřeba tomuto stavu příliš podléhat. Je důležité tělu dodat co nejvíce vitamínů, které mu pravděpodobně velmi schází a také tělo dostatečně hydratovat. Vyhněte se nadměrnému pití kávy, nebo energetických nápojů. Ty tento problém nevyřeší. Odpočívejte, ale zároveň dělejte i nějaký sport, který vás baví. Vaše tělo se rychle zregeneruje a dostane se zase zpět do běžného režimu.

Zdravý nápoj pro povzbuzení

Pokud chcete svůj organismus nastartovat tou správnou cestou, můžete si místo zběsilého pití kávy připravit zdravý nápoj, na který budete potřebovat jen pár ingrediencí. A to vitamín C, jedlou sodu a zeleninu, či ovoce na vytvoření šťávy. Smícháním malého množství jedlé sody a vitamínu C si vlastně vytvoříte takový domácí šumák. Připravujte ho tedy v dostatečně velké sklenici, ať vám vše nevyteče ven.

Proč si nedat jen samotný vitamín C?

Je to samozřejmě naprosto logická otázka. Jde totiž o to, že samotný vitamín se z organismu vyloučí během dvou hodin. Někdy tedy může tělem projít bez velkého účinku. Pokud ho ale smícháte s jedlou sodou a ovocnou, či zeleninovou šťávou bude v těle účinkovat mnohem déle. Věnujte také pozornost jeho kvalitě a nakupte jej v lékárně. Raději se vyhněte nákupu tohoto vitamínu v supermarketech a vyrazte pro něj do lékárny a zároveň s tímto vitamínem zakupte i kvalitní jedlou sodu.