Jak si připravíte opravdu bohatou a chutnou mléčnou pěnu?


Káva neodmyslitelně patří k našim životům. Stejně tak pěna neodmyslitelně patří k celé řadě kávových nápojů. My vám nyní poradíme, jak si ji snadno vytvoříte i v domácích podmínkách, aniž byste museli chodit do profesionálních kaváren. Jak na to?

Základem všeho je dobrý kávovar

Naprostým základem je kávovar s napěňovačem mléka. Díky takovému zařízení zvládnete připravit nápoj i hustou pěnu a to vše pouhým stisknutím tlačítka. I přesto však musíte dbát na několik důležitých detailů.

V tomto ohledu se rozhodně vyplatí zmínit LatteCrema systém. Ten dokáže zkombinovat páru, vzduch i mléko tak, aby vznikla opravdu nadýchaná a bohatá pěna. Taková, jakou znáte z kaváren.

Dávejte si však pozor. Ze všeho nejdříve je potřeba zvolit ideální druh mléka. Nejlepší je chladné mléko přímo z lednice s obsahem tuku 1,5 %. Zmíněný systém si samozřejmě poradí i se všemi ostatními živočišnými nebo rostlinnými variantami – nízkotučné, pasterované, polotučné i plnotučné mléko a samozřejmě rostlinné alternativy jako je sojové, ovesné nebo mandlové mléko.

Počítejte však s tím, že každý typ mléka vytváří trochu jinou pěnu. Rozhodně se tedy nebojte experimentovat a klidně si vyzkoušejte různé poměry i teploty. Ve výsledku záleží jen na vašem zážitku a chuťových buňkách.

Dále už nemusíte vůbec nic vymýšlet. Váš kávovar, dle typu vybraného nápoje, si se vším ostatním poradí. Díky své inteligenci přesně ví, jaký poměr pěny zvolit. To platí pro automatické kávovary i jednodušší kapslové kávovary.

Navštivte stránky společnosti De’Longhi

Chcete se dozvědět více informací o přípravě bohaté pěny, ale hlavně o přípravě kávy? V tom případě si rozklikněte výše vložené odkazy. Dostanete se na webové stránky společnosti De’Longhi, kde si můžete vybrat ze široké škály kávovarů a kávového příslušenství.