Hovězí závitky

2 plátky hovězího masa (zadní bez kosti)
2 plátky slaniny
2 plátky šunky
1 cibule
hladká mouka
hořčice
máslo
olej
sůl, pepř

Hovězí závitky – recept

Plátky zadního hovězího masa důkladně naklepejte, osolte, posypte mletým pepřem a lehce potřete hořčicí. Na každý plátek masa pak položte plátek slaniny, plátek šunky a kolečko cibule. Stočte do závitku a ten ovažte nití nebo sepněte jehlou.
Hovězí závitky obalte v hladké mouce. V kastrolu na směsi másla a oleje osmahněte najemno nakrájenou cibuli, přidejte hovězí závitky, osmahněte je ze všech stran a podlijte trochou vody (nebo vývaru). Vložte do trouby a zakryté poklicí zvolna pečte doměkka. Během pečení podle potřeby podlévejte horkým vývarem (vodou) a hovězí závitky obrácejte.
Měkké hovězí závitky vyjměte, šťávu důkladně prolisujte a podávejte s rýží nebo brambory.

TIP

Chcete-li, aby hovězí závitky měly ještě pikantnější chuť, potřete plátky ještě před jejich přípravou rozdrceným česnekem.
Hovězí závitky můžeme plnit i jinak, např. kouskem podélně rozkrojené kys. okurky, čtvrtkou natvrdo uvařeného vejce, najemno nasekanou cibulí a kouskem slaniny či párku, kolečky pórku apod.Hovězí závitky jsou výborné i za studena. Chceme-li je podávat jako studené pohoštění, můžeme udělat raději větší závitky – rolády, a ty pak nakrájet na širší kolečka.