Co uvařit dobrého a levnéhoň

Chystáte se na příchod návštěvy a chcete je pohostit alespoň drobným občerstvenímň Občerstvení pro návštěvu nemusí mít vždy jen podobu sladké buchty, ale třeba i slané dobroty. Chcete, aby pohoštění vypadalo elegantně, bylo chutné, ale zároveň rychle hotové a finančně nenáročné. Jestli hledáte inspiraci, pár tipů vám přinášíme. S těmito dobrotami u návštěvy jistě zabodujete.

Domácí pečivo

Pečení domácího pečiva je spíše ojedinělou záležitostí, než že byse peklo pravidelně. O to více ale s domácími druhy pečiva u návštěvy můžete zabodovat. Stačí si najít ten správný recept. Ať už budete připravovat chléb, houstičky nebo rohlíky, je dobré hledat recepty, kde bude pečivo nadýchané a zároveň křupavé. A nezapomínejte, k některému občerstvení se hodí domácí chléb, k jinému zase domácí housky.

 

K chlebu škvarková pomazánka

Velmi oblíbená pochutina zejména na jižní Moravě k dobrému vínu, ale škvarková pomazánka se skvěle hodí i k pivu nebo jiným nealkoholickým nápojům. Její příprava je velmi snadná. Stačí koupit dobré škvarky, ideálně s vyrovnaným poměrem sádla a masa, aby škvarková pomazánka nebyla jen samé sádlo. Škvarky umeleme s cibulí a ochutíme solí. Na chléb můžeme natřít pomazánku a ještě navrch nazdobit najemno nakrájenými kolečky cibule.

 

K houskám sýrová roláda

Jestli chcete u návštěvy svým pohoštěním skutečně zabodovat, připravte jí domácí sýrovou roládu. Jedná se sice o složitější recept, u kterého je zapotřebí zejména zručnost a rychlost, ale když se vám povede, výsledek stojí za to. Roládu lze připravovat různými způsoby. Klasická varianta je z rozpuštěného bločkového sýra, ale zjednodušená je sýrová roláda z plátkového sýra se zeleninou. Do rolády může být využita čerstvá i sterilovaná zelenina. Čím více barev v roládě budete kombinovat, tím lépe bude výsledek vypadat. Fantazii se rozhodně meze nekladou.