5 důvodů, proč si domů pořídit kávovar


Patříte mezi milovníky kávyň Pokud ano, je dobré vědět, že si ji nemusíte dopřávat jenom ve své oblíbené kavárně, nebo ve své oblíbené restauraci. Dát si ji můžete i doma. A to jednodušeji, než si myslíte. Podívejte se společně s námi na 5 důvodů, proč si domů pořídit kávovar.

Test Kvality

Dokonalá chutná káva každý den

Prvním důvodem je to, že si můžete každý den užívat šálek dokonalé a chutné kávy, která se nikdy nevyrovná klasickému zalitému instantu. Test kávovarů jasně ukazuje, že většina produktů na trhu dokáže vyrobit kávu, která rozhodně chutná. Samozřejmě roli zde má i použitá základní surovina. Pokud jde ale o technologický postup přípravy, zde kávovary nezklamou. A to především s ohledem na to, jaká teplota vody je použita, nebo s ohledem na to, jakého je dosaženo během přípravy tlaku.

Výběr možných typů je celá řada

Druhým důvodem, proč si pořídit kávovar, je také to, že výběr možností je na našem trhu velký a vy si tak můžete zvolit přesně takovou variantu, která vám bude vyhovovat. Právě díky bohatému výběru si buďte jisti, že se nemusíte spokojit s pár produkty na trhu, ale můžete vybrat vždy ten nejlepší kávovar, který jenom existuje. Pokud se podíváme i na možné typové varianty, existuje pro domácí použití několik možností. A to tyto:

  • Pákové kávovary
  • Kávovary na kapsle
  • Automatické kávovary

Domácí příprava kávy se vyplatí

Podívejme se také na finanční stránku věci. I ta je totiž důvodem, proč si domů pořídit kávovar. Pokud byste každý den, a to i několikrát, chodili do kavárny, pravděpodobně by vás to zruinovalo. Pro milovníky tohoto nápoje je proto výhodnější domácí příprava. Nezapomínejte také na to, že levně vás vyjde nejenom porce konkrétního nápoje, ale i samotný přístroj. Kvalitní espresovač dnes není problém pořídit i za cenu, která začíná na několika tisících. Vzhledem k možnostem využití a počtu uvařených káv je to stále finančně výhodnější, než kavárna.

Můžete vyzkoušet mnoho druhů kávy

Jenom málokterá kavárna dnes obsahuje velký výběr káv. Obvykle je to jedna hlavní značka, se kterou spolupracují. Když se ale rozhodnete proto, že káva bude připravována u vás doma, můžete pravidelně zkoušet různé možnosti. A to jak s ohledem na to, že bude připravována arabica, nebo robusta, tak i s ohledem na to, že můžete zkoušet kávu z různých koutů planety, praženou různými metodami a postupy.

Skvělý designový doplněk

Tím posledním důvodem pro pořízení domácího kávovaru je také to, že se jedná o velmi povedený doplněk vaší domácnosti – tedy kuchyně. Na trhu dnes můžete narazit na designérově skutečně propracované modely, které zaujmou nejenom svým tvarem. Dokážou velmi dobře zaujmout například i kombinací různých materiálů, stejně jako nesmíme opomíjet ani rozličné možnosti například z hlediska barev.