Unikátní šumivá vína představují Habánské sklepy


Mezi hlavní tradice Habánů, kteří na Moravě v roce 1614 vybudovali sklep, v němž se dodnes vyrábí vína pod značkou Habánské sklepy, patřila vždy pracovitost a úcta k půdě i révě. Ale také pečlivý dohled na každou část výroby vína. A přesně těmito dochovanými pravidly habánských předků se řídili ve Velkých Bílovicích, když připravovali letošní novinku – první šumivé víno z Habánských sklepů.  

Představujeme vám nové hvězdy Habánských sklepů

Výroba šumivého vína je skutečnou známkou vinařského umu a odbornosti. Tým vinařských odborníků v Habánských sklepích má rád výzvy, a proto se bez váhání chopil příležitosti vytvořit historicky první šumivé víno tohoto vinařství. Petr Ptáček, ředitel Habánských sklepů, k tomu uvedl: „Jsme moc rádi, že můžeme našim zákazníkům představit zbrusu nové šumivé víno, jehož cuvée vzniklo kombinací vybraných moravských tichých vín, a které připravujeme ve dvou variantách – DEMI SEC a BRUT. Novinka se opravdu velmi povedla a skvěle doplní naše stávající portfolio.“

Habánské sklepy šumivé DEMI SEC: užijte si jemnou chuť a vůni ovoce a medu

Šumivá novinka z Habánských sklepů zaujme jiskrnou zelenožlutou barvou a bohatým jemným perlením. V lahodné vůni ucítíte jemný květinový nádech, doplněný o tóny sadového ovoce a lučního medu. Nechte se okouzlit příjemně svěží, a přesto plnou chutí s pikantní kyselinkou. Je ideální také jako přípitek. Užijte si slavnostní okamžiky ve společnosti přátel, se sklenkou vychlazených bublinek z Velkých Bílovic. Toto šumivé víno bylo připraveno charmatovou metodou v kondici „demi sec“, kterou mají čeští spotřebitelé nejraději.