Tip na dárek-dřevěný talířek


Děti více než kdo jiný jí především očima. Jelikož se snažíme omezit sladkosti, hračky bez nápadu a další nepotřebné věci, děti dostaly zvířátkové dřevěné talířky. Na tento nápad mě navedl manžel, od kterého jsem dostala zajímavou kuchařku na dětské snídaně a svačiny. Kniha Neplecha na plechu – Snídaně a svačinky obsahuje 57 receptů na snídaně a svačinky pro děti všech věkových kategorií a současně také více než 100 nápadů, jak taková jídla nazdobit, aby byla pro děti lákavá. To je ro mě zdaleka důležitější, protože nejsme zrovna kreativní, ale zároveň si ráda udělám o víkendu čas na snídani na vidličku, která má úroveň a navíc je výživově vyvážená.

Autorka knížky, Markéta Lorenc Trpišovská, totiž na svém e-shopu krom kuchařek prodává také unikátní originální dřevěné talířky, které vám s nazdobením jídla pomohou. My je rádi využíváme pro navršení různých druhů drobného ovoce. Zdravá svačinka je tak přichystána za pár minut. Nyní, v sezóně jablek a mandarinek není nic jednoduššího, než jablíčka očistit a nakrájet na drobné kousky a mandarinky rozdělit na měsíčky. Rozhodně nemusíte kupovat drahé lesní ovoce, i když jednou za čas třeba k výjimečným příležitostem, přilepšit dětem, nevadí vůbec ničemu.

Talířek je fajn nápad na dárek, dá se pořídit v sadě s kuchařkou nebo samostatně za cca 900 Kč (podle druhu zvířátka). Nám se velmi osvědčil. Malinko se zabarvil červeným ovocem, ale na funkčnosti to nemá vůbec žádný vliv.

Kde sehnat? eshop.neplechanaplechu.cz