Selská omeleta se šunkou + foto postup


Selská omeleta se šunkou + foto postup
vejce

brambory

tvrdý sýr (eidam)

šunka

olej, sůl, pepř

Selská omeleta se šunkou – recept


Protože omeleta může být pro více lidí a může se dělat na různě velké pánvičce, množství surovin si můžeme měnit dle potřeby. Tato omeleta je připravovaná na menší pánvičce na palačinky a je pro jednoho strávníka. 2 menší syrové brambory nakrájíme na tenká kolečka 3-5mm. Brambory si předvaříme – nejlépe v páře. Na dno hrnce nalejeme trochu (2dcl) vody, vložíme „pařáček“, naklademe na něj brambory, mírně osolíme a přiklopíme pokličkou. Nové brambory „děláme“ maximálně 5 minut. Pokud máme uvařené brambory – třeba zbytek od jiného jídla, tak fázi tepelné úpravy brambor vypustíme.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postup
Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupNež se nám brambory „uvaří“, nastrouháme si 100 g sýra a nakrájíme si 100 g šunky na malé čtverečky nebo kostičky.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupV misce si rozšleháme 2 syrová vejce a mírně osolíme. Můžeme přidat i trošičku (1-2 polévkové lžíce) mléka.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupNa pánev nalejeme kávovou lžičku oleje a necháme pánev rozehřát. Kolečka brambor naklademe na pánev.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupPřidáme šunku a vše rovnoměrně zalijeme vejci.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupSelská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postup


Přisypeme sýr a necháme na mírném ohni prohřát.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postup


Pokud máme rádi vajíčka hodně udělaná (nebo když vaříme pro děti), pomůžeme si „fintou“ – přiklopíme na pánev s omeletou pokličku. Omeletu pečeme asi 6-8 minut.

Selská omeleta se šunkou + foto postup Selská omeleta se šunkou + foto postupS pánvičkou s nepřilnavým povrchem se nám omeleta nebude přichytávat a krásně půjde z pánvičky sundat.


Selská omeleta se šunkou + foto postup