Proč se pustit do keto diety?


Obezita je dnes v naší společnosti stejně běžná jako třeba padání vlasů nebo akné. Nejedná se samozřejmě o dobrou zprávu, jelikož velká nadváha znamená celou řadu zdravotních potíží, a to jak tělesného, tak i duševního charakteru.

Ovšem i lidé, co se během let dokázali svým životním stylem dopracovat až k obezitě, mají docela dobrou šanci být jednou zase v perfektní kondici. Stačí si zvolit vhodný způsob hubnutí – keto dietu.

Jedná se o prověřenou formu hubnutí

Na rozdíl od jiných dietních opatření je keto dieta je docela prověřená, jelikož ji už vyzkoušela spousta lidí po celém světě. Její funkčnost potvrzují i mnohé hvězdy filmového plátna či hudebního nebe. Nemusíte mít tedy obavy, že půjdete do neznáma. Stejnou cestou, jaká čeká na vás, vyšli mnozí před vámi a úspěšně ji zdolali.

Jak to celé funguje?

Keto dieta vlastně funguje docela jednoduše. Během běžné stravy do svého těla dostáváme velké množství cukrů. Ty organismus používá jako primární zdroj energie. Co se nespotřebuje, přemění se na tuky.

Sníženou konzumací glukózy však tělo přijde o svůj hlavní zdroj energie. Ten ovšem dokáže snadno nahradit uloženými tukovými zásobami. Během tohoto procesu se generují ketonové látky, co pomáhají tlumit hlad a chuť na sladké. Jedná se tedy o skvělou odtučňovací kúru.

Nejenže takto můžete zatočit s přebytečnými kilogramy, ale rovněž nebudete mít ani tendence dietu porušovat.

Jídelníček

Vzhledem k nutnosti snížit spotřebu cukrů na minimum je potřeba se tomu přizpůsobit svým stravováním.

Sestavit si keto jídelníček může být hlavně pro začátečníka trochu obtížnější, a proto je vhodné nastudovat si ještě před započetím hubnutí veškeré náležitosti, a hlavně sehnat maximální množství keto receptů, aby strava byla co nejpestřejší.

Ze začátku v tom možná budete mít trochu hokej, ale po několika málo týdnech se už začnete lépe orientovat v surovinách a jejich nejlepších kombinacích. Není to úplně bezpracné hubnutí, ale je maximálně efektivní.