Kvalitní český porcelán nyní k vidění v Karlových Varech


Není nic hezčího, než si vychutnat slavnostní jídlo se svými nejbližšími z dokonalého porcelánového servisu. Ten už je dneska snad v každé domácnosti díky Lidlu, který je s malým doplatkem rozdával za určitý počet nákupů. Ovšem tento servis vyrábí Thun v mnoha variacích. Ty a mnoho dalších můžete ještě zítra vidět na porcelánových slavnostech Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.

Thun, který má na slavnostech majoritní zastoupení je bez pochyby nejznámější, největší český výrobce porcelánu. Výrobna je v Klášterci nad Ohří a sídlo kousek od Karlových Varů. Součástí slavností je výstava porcelánu. Jde o spoustu kolekcí krásně naaranžovaných na jídelní stoly. Výstava je zdarma. Venku před hotelem Pupp je pak nespočet prodejních stánků. Nelze nic nakoupit, třeba alespoň pítko na minerální vodu nebo nějaký malý hrneček. Je ale těžké odejít bez celého servisu, my jsme samozřejmě také neodolali.

Děti jsou na slavnostech také vítány. Je pro ně přichystána porcelánová školička, kde si jednoduše mohou nazdobit vlastní hrneček, talířek nebo misku.

Rodiče pak jistě ocení vinný festival, který je pořádán před Riverside budovou hotelu Pupp.

Thun 1794 a.s. – to nejsou jen talíře

Když půjdete na výstavu, určitě nesmíte minou Caffe Pupp, kde si výtečnou kávu vychutnáte právě z kávového servisu Thun. Thun je přední výrobce hotelového porcelánu, ale vyrábí také varný a pečící program. Vše dokonale funkční, v klasickém i inovativním designu.