Grilovaná krkovička na zelených bylinkách + foto postup


Grilovaná grkovička na zelených bylinkách

krkovička

česnek, hořčice

pažitka, petrželka, libeček

olej, sůl, pepř

Grilovaná krkovička na zelených bylinkách – recept


Připravíme si bylinky – petrželku, libeček a šnytlík – pažitku. Pokud nemáme čerstvé, můžeme použít i sušené nebo mražené. čerstvé bylinky usekáme najemno s česnekem.Grilovaná grkovička na zelených bylinkách Grilovaná grkovička na zelených bylinkáchUsekané bylinky dáme do misky, zalejeme olejem, přidáme trochu barevného nahrubo umletého pepře. Trošku osolíme a přidáme 2-3 lžíce hořčice. Vše pořádně promícháme. Necháme alespoň půl hodinky odstát, aby se chutě trošku prolnuly.Grilovaná grkovička na zelených bylinkách Grilovaná grkovička na zelených bylinkách

Krkovičku si kupte raději naporcovanou, bez sekyrky se jinak asi neobejdete. Já jsem neodolal krásnému kusu, a tak jsem si ji naporcoval sám. Plátky masa by měly být vysoké asi 3 cm. Maso nenaklepáváme, chceme-li pořádný šťavnatý “stejk”. Osolíme z obou stran.Grilovaná grkovička na zelených bylinkách Grilovaná grkovička na zelených bylinkáchMaso silně potřeme (skoro bych řekl vetřeme do masa) “šlichtičkou” z obou stran a dáme odležet do chladna (sklep je lepší než lednička) na několik hodin (na večer chystáme okolo oběda).


Grilovaná grkovička na zelených bylinkáchUděláme si v ohništi hodně žhavého – dříví nebo dřevěného uhlí. Tak, abychom po dobu grilování (40-50minut) nemuseli přikládat. Maso poklademe na grilovací mřížku a pokud máme možnost nastavit výšku roštu, začínáme co nejvýše. Čím pomaleji maso grilujeme, tím je lepší, chutnější (netrvdím že zdravější).
Grilovaná grkovička na zelených bylinkách Grilovaná grkovička na zelených bylinkáchNěco málo žánrových fotek… (obracíme asi po 20 minutách, ale přesný čas si musíte pohlídat sami dle ohně, síly masa, chuti na syrovější steak…)

Grilovaná grkovička na zelených bylinkách

Grilovaná grkovička na zelených bylinkách

Grilovaná grkovička na zelených bylinkách

Grilovaná grkovička na zelených bylinkách
Podávejte s čím chcete :-)
Grilovaná grkovička na zelených bylinkách