Bloody Mary – Krvavá Marie + foto

Alkoholické koktejly - Bloody Mary - Krvavá Marievodka 0,4 dcl

led

tomatová (rajčatová) šťáva 2 dcl

tabasco

worchester

citrón nebo citrónová šťáva

špetka soli a pepře

různé zdobítka …

Bloody Mary – recept

Pokud máte šejkr – pak je příprava Bloody Mary jednoduchá – vše dejte do šejkru a protřepejte (i s ledem). S tabascem opatrně, stačí pár kapek. Podávejte s brčkem a třeba snítkou celeru.

Já si Bloody Mary dělám „ručně“. Nejprve naliju na dno vysoké sklenice 0,4 – 0,5 (prostě panáka) hanácké vody, přidám worchester – asi tak 10-15 kapek, vstříknu citrónovou šťávu – asi tolik, jako si dáváte do čaje, přidám pár kostek ledu (Bloody Mary může být i bez ledu, ale vychlazená). Vše doliju rajčatovou šťávou. Teprve potom zakápnu tabaskem. Vše vysokou lžící trochu promíchám a nakonec osolím a na „hladinu“ Bloody Mary namelu ještě trochu čerstvé směsi barevných pepřů.

Způsobů servírování Bloody Mary je mnoho. K základu patří třeba ozdoba okraje skleničky směsí pepře a soli – bylinkové soli ještě zvýrazní zážitek z dobrého koktejlu. Jak na to – na talířek si připravte směs pepřů a solí, sklenici navlhčete okraj a pak položte sklenici dnem vzhůru (tedy okrajem dolů) na talířek s kořením. Několikrát sklenicí „zavrťe“ a je to. Nakrojte plátek limetky nebo citrónu a nasuňte jej na okraj sklenice s Bloody Mary. Máteli po ruce trochu čerstvého řapíkatého celeru, přidjete jej do skleničky a Bloody Mary hned vypadá lépe.


Inspirace pro Vás – jak může Bloody Mary vypadatAlkoholické koktejly - Bloody Mary - Krvavá Marie Alkoholické koktejly - Bloody Mary - Krvavá Marie
Alkoholické koktejly - Bloody Mary - Krvavá Marie Alkoholické koktejly - Bloody Mary - Krvavá Marie