5 důvodů, proč vyměnit kávu za Yerba Maté


Patříte mezi pravidelné pijáky kávy? Poslední dobou ale pozorujete, že už na vás nemá takové účinky jako kdysi? Zároveň vám chybí fyzická i mentální energie? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak je na místě zvážit, zda nevyměnit klasickou kávu třeba za Yerba Maté! Tady je pět důvodu, proč byste se o to měli alespoň pokusit.

Energie, která se uvolňuje postupně

Nápoj bohů,“ jak se tomuhle čaji také přezdívá, obsahuje kofein, theobromin a theofylin. Všechny tyto látky patří mezi účinné přírodní stimulanty, které se ale v našem těle uvolňují postupně. A protože také postupně odeznívají, nemusíte se bát skokového propadu energie, jako je tomu například u klasické kávy nebo energetických nápojů.

Žádný třes, bušení srdce ani bolesti žaludku

Osoby citlivější na kofein mohou při pravidelném popíjení kávy pozorovat celou řadu vedlejších a nežádoucích účinků. A to počínaje mírným třesem, přechodným zvýšením krevního tlaku, přes žaludeční nevolnosti, průjmy, bušení srdce, nespavost nebo, roztěkanost až agresivitu. Tyto vedlejší účinky u Yerba Maté nehrozí, takže je jeho popíjení vhodné i pro citlivější jedince, kterým káva nedělá příliš dobře.

Pomáhá s hubnutím

Protože pravidelné popíjení Yerba Maté z kalabasy prostřednictvím brčka s filtrem, kterému se říká bombilla, přispívá k vylučování hormonu GLP-1, který jde ruku v ruce s rychlejším metabolismem, spalováním tuků, a k tomu navíc snižuje chuť k jídlu, je tenhle nápoj ideální i pro jedince, kteří si hlídají váhu a touží po dokonalé postavě.

Upravuje trávení

Yerba Maté obsahuje přírodní stimulanty, které podporují aktivitu hladkého svalstva, potažmo trávicího systému a pomáhají tak zvýšit rychlost peristaltiky. Díky tomu člověk lépe tráví a pravidelné popíjení tohoto nápoje ho také zbavuje různých trávicích obtíží (nejčastěji zácpy nebo průjmu). Protože dokáže Yerba Maté bojovat i s bakteriemi, zažívací trakt přirozeně desinfikuje a zbavuje ho nastřádaného balastu.

Popíjení Yerba Maté je úžasný rituál

Většina z nás ráno sáhne po plechovce mleté nebo rozpustné kávy, kterou zalije horkou vodou a o nic dalšího se nestará. To popíjení Yerba Maté je zajímavým rituálem, jehož kořeny sahají daleko do naší minulosti. Historie kalabasy i samotného Yerba Maté je neuvěřitelně poutavá a dodnes má jeho popíjení u nás i ve světě obří společenský význam.