Plný hrnec kuřecího masa + foto postup

Autor: redakce <martin.st(at)centrum.cz>, Téma: Drůbež, Vydáno dne: 25. 07. 2017

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup 2 kuřecí prsíčka
300-400g kuřecích srdíček
300-400g kuřecích jater
3 větší rajčata
2 bílé (zelené) papriky
2 velké cibule
česnek, olivy
olej, sůl, pepř, podravkaPlný hrnec kuřecího masa - recept

2 větší oloupané cibule nakrájíme na nudličky. V hlubším kastrólu (s kovovými uchy - kvůli pečení v troubě) - ideální je například titanio rendlík - rozpálíme 2 polévkové lžíce (olivového) oleje a cibuli na něm opečeme mírně do zlatova.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postupJakmile cibulka mírně zhnědne, přidáme do rendlíku očištěná (zbavená žilek) kuřecí srdíčka. Mírně osolíme a promícháme. Počkáme až srdíčka zesvětlají a přidáme na větší kostky nakrájené 2 kuřecí prsíčka. Opět trošku osolíme a promícháme.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postupPočkáme až zesvětlají i prsíčka a přidáme poslední druh masa - kuřecí játra - ty už ale nesolíme!!! Opět promícháme a mezitím si nakrájíme na nudličky 2 světlé papriky. Játra nám také změnila barvu (2-3 minuty) a to je čas přidat tu papriku.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postup4-5 stroužků česneku nakrájíme na větší plátky a spolu se zelenými olivami bez pecek (jeden sáček oliv - nálev slijeme mimo) přidáme do rendlíku s masem. Okořeníme směsí čerstvě namletých pepřů. 3 velká rajčata nakrájíme na silnější plátky a poklademe jako poslední vrstvu. Na rajčata nasypeme 2 polévkové lžíce podravky.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postupVše přikryjeme pokličkou (nedoléváme vodu!!!) a dusíme na středním ohni asi 20 minut...

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postup...a pak vložíme bez pokličky do středně vyhřáte trouby. Zapékáme na mírném ohni asi 30 minut. Opět nedoléváme vodu - proto ale 1-2x během pečení maso zkontrolujeme.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup Plný hrnec kuřecího masa + foto postupA máme plný kastról masa s chutnou šťávou ...

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup... a můžeme podávat, třeba s ledovým salátem a 2 druhy dresingu.

Plný hrnec kuřecího masa + foto postup