Jak by měl vypadat kuchyňský nůž? Jeden vám stačit nebude…

Pure Taste
Pure Taste

  OK RECEPTY - MENU   Pokud se s námi chcete podělit o Vaše recepty, pak je můžete posílat na tento email: okrecepty@gmail.com

Jak by měl vypadat kuchyňský nůž? Jeden vám stačit nebude…

Profi vybavení je základním předpokladem bezproblémové přípravy pokrmů. Jinými slovy – bez vhodně zvolených pomocníků se v kuchyni rozhodně neobejdete. A co patří k naprostému základu, který by neměl chybět žádné hospodyňce? Sada kuchyňských nožů!

nože Tescoma

Sortiment kuchyňských nožů je velmi široký. V základní sestavě by neměly chybět kuchařské nože na porcování, nože na pečivo, na zeleninu a univerzální nůž s hladkým ostřím.

 

Univerzální nůž s ostřím dlouhým cca 15 – 18 cm o síle minimálně 3 mm budete používat nejčastěji. Přesto vám čas od času přijdou vhod i nože, které se používají na specifické úkony. Někdo se neobejde ani bez tzv. svačinového nože na mazání másla. V tomto směru však stejně dobře poslouží i nerez příbory.

 nože Tescoma

Připravujete-li často pokrmy s masem, rozhodně nepodceňujte výběr kuchařského nože. Měl by být dostatečně široký a sedět vám v ruce. Dobrý nůž je těžký, má mírně zahnuté ostří a umožňuje krájení houpavým pohybem. Příprava pokrmu by vás měla bavit a nikoliv unavovat.

 

Chcete-li, aby vám nože vydržely co nejdéle v původním stavu, nedávejte je do myčky. Čistěte je pod proudem vody a poté je důkladně otřete. Důležité je i správné skladování – ukládejte je do dřevěného bloku nebo na magnetickou lištu, aby byly odděleny od sebe. Dřevěné rukojeti si zaslouží občasnou kůru olivovým olejem. Životnost ostří prodloužíte tak, že budete krájet na dřevěném nebo plastovém prkénku. Čas od času nože nabruste pomocí brusných kamenů, případně je svěřte odborníkovi.

 Stojan na nože Tescoma

 

Kompletní sadu nožů seženete i z pohodlí domova. Značkový eshop Tescoma nabízí ergonomické nože z prvotřídních materiálů za skvělé ceny. V nabídce nechybí ani populární japonské nože a různé speciální varianty.
[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7]
1 2 3 4 5

Vydáno dne 04. 10. 2016 | 3626 přečtení |Vytisknout článek | Pošli tento recept/článek kamarádce, kamarádovi ...Jak by měl vypadat kuchyňský nůž? Jeden vám stačit nebude…

Sem vložte slova nebo slovní spojení, která vystihují vkládaný článek. V případě nevyužití této části vše vymažte!

Elektronická cigareta

Odpovědná osoba a majitel webu: Jan Žďárek © 2007-2014 | WEBOVÉ STRÁNKY | Elektronická cigareta | CSDR.cz | RSS kanál - k volnému použití na Váš web | Web site powered by phpRS |